Edukacja przyrodnicza w Urzędzie Wojewódzkim

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu edukacyjnym, które odbędzie się 9 października w godzinach 8:30-14:30 w holu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Tematem spotkania będą zagadnienia związane z bezpieczeństwem w lesie, grzybami oraz kleszczami. Program skierowany jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych.

W pierwszej części, trwającej od 8:30 do 12:30, goście będą mieli możliwość odwiedzenia stoisk partnerów, w tym m.in. Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Państwowej Straży Łowieckiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, Stowarzyszenia "Leśnym Duktem" oraz Ogrodu Botanicznego UAM. Ta część wydarzenia dedykowana jest w szczególności uczniom klas 1–5 szkół podstawowych.

Druga część, skierowana głównie do dorosłych uczestników, obejmie serię wykładów, które przybliżą tajemnice flory i fauny polskich lasów:

Zachęcamy do wzięcia udziału! Zwłaszcza w części nr 2. Zgłoszenia można dokonać poprzez przesłania maila na adres: biuroprasowe@poznan.uw.gov.pl z afiliacją, przewidywalną liczbą osób oraz godziną przyjazdu do Urzędu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.